Glazboterapija s Melitom Lovričević
Udruga u suradnji sa Centrom za kulturu i informacije Maksimir i kolegicom Melitom Lovričević sudjeluje u provedbi aktivnosti glazboterapije. Ove godine organizirano je 13 susreta s ciljem razvoja kreativnosti, kvalitetnijeg korištenja slobodnog vremena, istraživanja i iznošenja vlastitih misli, osjećaja te usvajanja kvalitetnijih socijalnih vještina.
Nakon duge dvije godine online radionica (Alkemija glasa), kao i hibridnih radionica u Terapijskome vrtu te u podružnici Novi Jelkovec, napokon je došlo vrijeme da se radujemo glazbi i u samome Centru za kulturu i informacije Maksimir. Ovo je bila idealna prilika korisnicima da osjete zvukove pianina i gitare u akustičnijem okruženju.
Zahvaljujemo se CKIM-u, posebno Lei Lovrenčić, višoj stručnoj suradnici za glazbenu edukaciju te mentorici, pjevačici i skladateljici Meliti Lovričević na iznimnoj suradnji te se nadamo kako ćemo u sljedećem razdoblju razvijati sjajne ideje na radost naših korisnika.
O glazboterapiji
Glazboterapija se može sagledavati sa znanstvenog i terapeutskog stajališta. Sa znanstvenog stajališta glazboterapija je grana znanosti koja se bavi istraživanjem kompleksa zvukova srodnih čovjeku, a s terapeutskog stajališta glazboterapija je disciplina koja koristi zvuk, glazbu i pokret da postigne povratne efekte i otvori komunikacijske kanale kako bi se započeo i ostvario proces osposobljavanja pacijenata za što bolje funkcioniranje. (Škrbina, 2013.)
Glazbena terapija usmjerena je na razvijanje potencijala i/ili ponovno vraćanje sposobnosti pojedinca da bi mogao ostvariti bolju osobnu i socijalnu integraciju i tako kvalitetnije živjeti. (Breitenfeld, Majsec Vrbanić, 2011.)
Više o socijalnom uključivanju možete pročitati na sljedećoj POVEZNICI.